Kommunledning

Kommunledningsförvaltningen

Paul Håkansson

Kommundirektör

KD-stab

Telefon:

013-20 70 99

E-post: paul.hakansson@linkoping.se

Mikael Borin

Biträdande kommundirektör

KD-stab

E-post: mikael.borin@linkoping.se

Sonja Erlandsson
Porträtt på Sonja Erlandsson

HR-direktör

Telefon:

013-26 32 88

E-post: Sonja.Erlandsson@linkoping.se

Peder Brandt
Peder Brandt

Ekonomidirektör

Avdelningen för ekonomi

Telefon:

013-20 53 77, 070-375 53 77

E-post: Peder.Brandt@linkoping.se

Catarina Thuning
Catarina Thuning

Kommunikationsdirektör

Avdelningen för kommunikation

Telefon:

013-20 63 65, 070-320 28 63

E-post: catarina.thuning@linkoping.se

Pia Carlgren
Pia Carlgren

Näringslivsdirektör

Kommunledningsförvaltningen

E-post: pia.carlgren@linkoping.se

Utbildningsförvaltningen

Kultur- och fritidsförvaltningen

Karin Olanders

Kultur- och fritidsdirektör

Kultur- och fritidsförvaltningen

Telefon:

013-20 73 11

E-post: Karin.Olanders@linkoping.se

Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Anna Bertilson
Anna Bertilson

Samhällsbyggnadsdirektör

Miljö-och samhällsbyggnadsförvaltningen

Telefon:

013-263771

E-post: Anna.Bertilson@linkoping.se

Omsorgs- och äldreförvaltningen

Linda Ljungqvist

Omsorgsdirektör

Omsorgs- och äldreförvaltningen

Telefon:

013-20 73 75

E-post: linda.ljungqvist@linkoping.se

Socialförvaltningen

Anita Lhådö
Anita Lhådö

Socialchef

Socialförvaltningen

Telefon:

013-20 52 91

E-post: anita.lhado@linkoping.se

Leanlink

Per Petersén

Direktör

Leanlink

Telefon:

013-20 67 75

E-post: per.petersen@linkoping.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 10 april 2017